ווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר – כיצד להשתמש בהם ככלי שיווק

שיווק בווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר

אם אתה בעל עסק, קרוב לוודאי שאתה כבר מפרסם בפייסבוק ואינסטגרם. אך האם חשבת על שימוש בווטסאפ כערוץ שיווק או תקשורת נוסף? עם יותר ממיליארד וחצי משתמשים ברחבי העולם, ווטסאפ מהווה הזדמנות מושלמת למשווקים.

למרות זאת, עסקים רבים עדיין מהססים להשתמש בו למטרות אלו:
1. ווטסאפ הוא טריטוריה חדשה ולא ידועה.
2. ישנו קושי גדול יותר במדידת תוצאות מאשר שיווק מסורתי במדיה חברתית.

היתרון המרכזי בשימוש בכלי כמו ווטסאפ הוא שאנשים מדברים ישירות עם העסק במקום עליו. בנוסף לכך, התפוצה האורגנית של פוסטים בפייסבוק נמוכה מאי פעם. עובדות אלו יכולות לדרבן משווקים למצוא דרכים חדשות לשווק ללקוחות במדיה חברתית, בין השאר גם בווטסאפ.

יתרונות בשימוש בווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר ככלי שיווק

  • אין אלגוריתמים
  • הודעות בווטסאפ מקבלות אחוז פתיחה גבוה (לפעמים עד 70 אחוז)
  • חינמי

כיצד ניתן להשתמש בווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר כחלק מאסטרטגיה שיווקית

הבוט של מסנג'ר

כאשר אדם מגיע לדף הפייסבוק שלך, אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק תפתח אוטומטית. בנקודה זו, חלק מהמשתמשים יבחרו להתחיל שיחה עם הבוט של מסנג'ר, דבר שהוכח כחוית לקוח מצויינת.

בוט של פייסבוק מסנג'ר

היתרון המרכזי בבוטים של פייסבוק הוא שהם גמישים במיוחד. אלו רק כמה מן הדרכים שבהן ניתן להשתמש בבוטים:

  • שליחת תוכן או המלצות על מוצרים
  • תמיכה טכנית או ביצוע הזמנות
  • יצירה של פידבק ממשתמשים
ספורה

ספורה משתמשת במסנג'ר של פייסבוק כדי לתת ללקוחות פוטנציאליים טיפים לאיפור וסקירת מוצרים. זאת דוגמה מושלמת לנתינת ערך מוסף למסע הלקוח. דוגמא מעט שונה היא CNN שמשתמשת במסנג'ר של פייסבוק להראות למשתמשים כתבות בנושאים שמעניינים אותם.

ויש גם את אדידס שמאפשרת למשתמשים שלה להזמין שיעורי אימון דרך המסנג'ר.


ווטסאפ ופייסבוק מסנג'ר כחלק מחווית המשתמש:

בעוד חלק מהאנשים מעדיפים להתקשר למרכז שירות לקוחות או לשלוח מייל, כיום לקוחות רבים פונים לגופים פרטיים או ציבוריים דרך ערוצי מדיה חברתית.

ווטסאפ או מסנג'ר הם כלים מצויינים לתקשורת עם לקוחות. הלקוח יכול לפנות ולתקשר ישירות עם ארגון כלשהו, מבלי לחשוף פרטים מזהים או פוגעניים דרך פוסט בדף הפייסבוק של הארגון.

הפצה של תוכן דרך רשימת לקוחות דרך ווטסאפ

ישנם ארגונים המשתמשים בווטסאפ כפלטפורמה להפצת תוכן. ניתן לקדם תוכן בווטסאפ בצורה דומה לקידום תוכן ברשתות חברתיות או ניוזלטרים. הפצה של תוכן בכמה שיותר ערוצים מגדילה את הסיכוי שהוא יהפוך ויראלי.

(לצערנו המונח ויראלי חוזר לאחרונה לכותרות בהקשרים מסורתיים ופחות סימפטיים. בפוסט זה אנחנו עדיין מתייחסים אליו בהקשר השיווקי כמובן!).

ווטסאפ

כדי ליצור רשימת תפוצה בווטסאפ נווט אל מסך הצ'טים > כפתור התפריט > רשימת תפוצה חדשה. הקש + או התחל להקליד את שמות אנשי הקשר. לחץ על סיים ולאחר מכן על צור.

שים לב שבכל רשימת תפוצה ניתן להוסיף עד 256 אנשי קשר. למרות שניתן לשלוח את אותה הודעה למספר רשימות תפוצה, קח בחשבון ששליחה של הודעות גנריות לא עובדת בווטסאפ. במקום זאת, נסה ליצור תוכן ייחודי לכל קבוצה, וכך תבטיח את הרלוונטית של ההודעות ללקוחות שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *