שיווק רב-ערוצי ושבע דרכים ליישם אותו

מהו בדיוק שיווק רב-ערוצי

לקוחות מעוניינים בגישה תכליתית. הסיבה לכך היא שהם רוצים שיקשיבו להם ויעניקו להם תחושת חשיבות. אפילו כיום כשהם מוצפים בהצעות ופרסומות מכל עבר, הלקוחות תמיד יבחרו במותג שנוהג בהם כראוי, מזהה את צורכיהם וחולק את תפיסת עולמם. אסטרטגיית שיווק מרובת ערוצים לוקחת בחשבון שהלקוחות משתמשים במכשירים שונים במהלך מסע הלקוח שלהם ושיש להם גישה מיידית למידע. שיווק רב-ערוצי מעניק לקהל הלקוחות שלך חוויה אינטגרטיבית ואחידה במהלך ההכרות עם המותג שלך. בכל מקום שבו הם יזדקקו לעזרה, שם הם ימצאו אותך.

דוגמא: לקוח פוטנציאלי רואה מודעה שלך באתר אחר. כאשר הם מקליקים על המודעה, הם נזכרים שיש להם שאלה על אחד מהמוצרים שלך והם יפנו לשירות לקוחות דרך הדף שלך בפייסבוק. יותר מאוחר הם ירשמו לרשימת התפוצה שלך במייל, וייתכן וגם ישאירו חוות דעת על המוצרים שלך באתר כלשהו. בין אם אתה מנסה להמיר ליד ללקוח, לשמר לקוח קיים או למכור מוצר, שיווק רב-ערוצי מאפשר לך לנהל קשרי לקוחות בצורה רווחית ואוטומטית.

כיצד אסטרטגיית שיווק מרובת ערוצים יכולה להיות רווחית עבור העסק שלך

הרווח עבור הלקוח ברור, אך מה לגבי העסק שלך? מחקרים מראים שעסקים שנותנים עדיפות לחווית הלקוח, נהנים מרווח של 60% יותר מאשר עסקים מתחרים שמתעדפים נושאים אחרים. לידים שאותם טיפחת, יהפכו ללקוחות טובים. לקוחות טובים בהמשך הזמן יהפכו ללקוחות נאמנים. לקוחות נאמנים מביאים חברים, ופעמים רבות שווים עד פי 10 יותר מאשר שווי הרכישה הראשונה שלהם.

מה גם ששמירה על לקוחות קיימים זולה יותר מאשר יצירה של לקוחות חדשים. מיד נראה שבעה צעדים ליישום אסטרטגיית שיווק מרובת ערוצים שתאפשר לך לייעל את משפך השיווק והמכירות שלך, לשמר את לקוחותייך הטובים ביותר ולהגדיל את הרווחים שלך.

1. צור פרסונות

פרסונות - שיווק רב-ערוצי

כדי להבין מה משמח (או מרגיז) את לקוחותייך, קודם עלייך ליצור פרסונות לקוח. פרסונת לקוח היא קבוצה של לקוחות שניתן לזהות לפי מאפיין אחד או יותר. צור פרסונות עשירות במידע על העדפות, הרגלי קנייה, התנהגויות וערוצי קשר מועדפים. נסה לערב אנשים נוספים מהארגון שלך ולהסתכל מעבר לשבלונה של הלקוח הקלאסי, וליצור זהויות חדשות.

למטרת שיווק רב-ערוצי, נסה להתמקד במסע הלקוח של כל פרסונה. מהי תדירות הקנייה? כיצד הרכישות מבוצעות? מהיכן התנועה מגיעה? לאחר שהבנת את מסע הלקוח, תוכל ל"תפור" מסע לקוח לכל פרסונה ספציפית.

שיטה טובה לעשות זאת היא "לשחק את הלקוח". עבור דרך כל חווית המשתמש, מההקלקה הראשונה עד התשלום הסופי. צור פנייה לשירות הלקוחות. הזמן מוצר מדף הנחיתה. האם ישנן נקודות בעייתיות מבחינת חווית המשתמש? האם חלק משלבי מסע הלקוח מבלבלים?
קודם אסוף את המידע, ולאחר מכן צור מסע לקוח עם מינימום חיכוכים בערוצי הקשר השונים.

2. צור פילוחים

לאחר שביררת מי קונה מה וכיצד הם ביצעו זאת, צור פילוחים ללקוחות להשגת השפעה מקסימלית. מערכות אוטומציה שיווקית יכולות ליצור בצורה אוטומטית פילוחים המבוססים על הפרסונות שלך, בנוסף לפרטים נוספים כגון התנהגות המשתמשים, ושדות אחרים המותאמים אישית.

לאחר מכן תוכל ליצור תוכן המותאם פרסונלית לכל פילוח, ואפילו לכל לקוח.
רוב הלקוחות מתוסכלים מכך כאשר הם מקבלים תוכן שאין קשר בינו לבין תחומי העניין שלהם. כדי לספק חוויה טובה, פלח את הלקוחות וצור להם את התוכן המתאים.

3. התאם תוכן למסעות לקוח ספציפיים

כל מסע לקוח עומד בפני עצמו ויש לתת עליו את הדעת. זה אומר שעלייך ליצור תוכן שתואם את את תחומיי העניין של הלקוחות שלך. אם תוכל לספק חוויה נטולת חיכוכים לכל לקוח, תוכל לראות את אחוז ההמרה משתפר.

לדוגמא, אמזון מייצרת תקשורת פרסונלית עם לקוחותיה במייל, מדיה חברתית, אמזון פריים ואפילו בעזרת אלקסה. בתמונה מעל,אנו רואים דוגמה למייל "עגלה נטושה" שנשלח בתגובה לפעילות קודמת של הלקוח, והוא מציע להם להשלים את הרכישה שבה הם התחילו.

דיוורים כדוגמת דיוורי "עגלה נטושה" המבוססים על התנהגות הלקוח, הם דוגמה לכלי מוצלח מאחר והם מכילים את פרטי הלקוח ומתייחסים לפריט ספציפי. הלקוח מרגיש שהוא מקבל יחס אישי, וכתוצאה מכך עולה הסיכוי שהוא ימשיך לשמור על קשר עם המותג .

4. תעדוף ערוצים ומכשירים

יש צורך בלהדגיש פרט חשוב: שיווק רב-ערוצי אינו אומר שעלייך להשתמש בכל ערוצי התקשורת בכל הזמן.

80% אחוז מתוצאות שלך מגיעות מ20% של המאמצים שלך, לא כך? השקע את מרב מאמצייך בערוצים שבאמת מניבים תוצאות, ועל תבזבז את זמן לקוחותיך בערוצים לא יעילים.

הדרך הטובה ביותר כדי לזהות מה עובד ומה לא, הוא להאזין למה שהלקוחות שלך אומרים בערוצים השונים. אנליזה וניטור מדיה חברתית יראו לך את הערוצים שבהם עלייך להשקיע.

דוגמא טובה לכך היא סטארבקס. כדי לפנות לשוק הצעיר, היא הוסיפה אפליקציה שמעניקה פרסים לשיווק הרב-ערוצי שלה. משתמשים יכולים לנהל את הפרסים, לעשות "שייר" עם חברים ולצפות בחשבון שלהם מתעדכן בזמן אמת.

העובדה שסטארבקס זיהתה שרוב לקוחותיה נמצאים בערוץ המובייל, שיפרה את נראות המותג שלה והרחיבה את פוטנציאל הלקוחות שלה. בנוסף לכך היא הצליחה ליצור חוויה פרסונלית לכל לקוח

5. השקע בשירות לקוחות

מספר סטטיסטיקות על שירות לקוחות:

שירות לקוחות הוא אבן הפינה של אסטרטגיית שיווק הרב-ערוצית, אז שים לב למה נאמר לצוות שירות הלקוחות שלך. על צוותי שירות הלקוחות והשיווק להיות בקשר קבוע.

6. מדוד את מאמצייך

מדידה של קמפיינים שיווקיים יכולה להיות מורכבת. בשל כך יש ליצור מטריקות ברורות המבוססות על נתונים התנהגותיים, ניתוח תנועת הגולשים והרגליי קניה.

אסטרטגיית שיווק רב ערוצי אינה מוצפת בנתונים מערוצים שונים. היא נותנת לך זווית ראיה מדוייקת שלוקחת נתונים מהלקוחות שלך ומציגה לך אותם בתור תובנות שניתן לפעול לפיהן.

7. ממשק את הממצאים

שלב זה מספק את המרכיב החשוב ביותר לאסטרטגיית השיווק הרב-ערוצי. וודא שאת התובנות שאתה מפיק מהקמפיינים השיווקים שלך תוכל לחלוק עם שאר הצוותים בחברה או העסק שלך משיווק ועד שירות לקוחות והנהלה בכירה.

שאל את עצמך את השאלות הבאות:

  • האם אסטרטגיית המדיה החברתית שלי תומכת באסטרטגיית האתר שלי?
  • האם אסטרטגיית הדיוורים שלי תומכת באסטרטגיית המדיה החברתית שלי?
  • האם אסטרטגיית האתר שלי תומכת באסטרטגיית המובייל שלי?

כאשר כל הערוצים מזינים אחד את השני בנתונים ומידע, חווית הלקוח עולה שלב. הלקוחות שלך יוכלו להיות בטוחים שבכל פעם שבה הם יפגשו אותך, הם יקבלו את אותה התגובה.

צא לדרך

חווית לקוח אחידה היא הגרסה הדיגיטלית ל"לקוח תמיד צודק". משווקים מודרניים נהנים מנתונים מעודכנים ומאינטגרציה בין ערוצי התקשורת שלהם. משמעות עובדה זו היא שהם יכולים להציע ללקוחות שלהם ערך מוסף ותמיכה יעילה. והתוצאה? שימור לקוחות טוב יותר, נאמנות למותג, וצמיחה ברווחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *