שלושה מרכיבים עליהם יפול או יקום הקמפיין השיווקי שלך

בואו נהיה כנים: שיווק מודרני הפך למפלצת.

עם שפע של דאטה, ערוצי תקשורת ומתחרים, למשווק של היום קשה מאוד להחליט על אסטרטגיה שיווקית נכונה שבה כדאי לו להשקיע זמן כסף ומאמץ. בנוסף לכלי שיווק שונים שהם בגדר חובה, המשווק המודרני נזקק גם ל"מפת דרך" שתסייע לו ביצירת אסטרטגיה שיווקית בסביבה מרובת אתגרים.

בפוסט זה ניגע בשלושה מרכיבים שיכולים להפוך שיווק באימייל להצלחה מסחררת, או לכישלון מחפיר.

1. אוטומציה

שיווק באימייל

אוטומציה היא דרך פשוטה יחסית לחסוך זמן ולייצר פרסונליזציה. האם היא תוכל לסייע? בוודאי.
הנתונים מדברים בעד עצמם:

  • מיילים אוטומטיים הם בעלי אחוז הקלקה הגבוה ב119 אחוז מדיוורים שיווקים סטנדרטיים.
  • אתרים שמיישמים קמפיינים אוטומטים כגון ברכות יום הולדות או מניעת עגלות נטושות, מניבים אחוזי המרה הגבוהים ב 50 אחוז מאתרים שלא מיישמים אותם

הפעלה של קמפיין אוטומטי ל שיווק באימייל נשמעת מעט מאיימת למשווק הלא מנוסה, אך בניית התהליך והלוגיקה מאחוריו תשמע לו מובנת לחלוטין. אחרי הכל, כולנו בונים אוטומציות בחיי היומיום שלנו. רבים מאיתנו נרשמו למנוי בנטפליקס, או שילמו חשבונות שונים דרך אפליקציה. מיילים אוטומטים משתמשים באותם העקרונות ומיישמים אותם בשיווק.

דרך מצוינת להתחיל קמפיין אוטומטי היא בסדרת דיוורי "ברוך הבא". משתמשים חדשים (בשירות או במוצר שלך) הם בדרך כלל משתמשים עם "מעורבות" גבוהה. מאחר והם לא נחשפו לתוכן שלך בעבר, הסיכויים שהם יפתחו את הדיוורים שלך ויקליקו על התוכן שבהם, גבוהים יותר.

לא רק שסדרת דיוורים כזו יוצרת רושם ראשוני טוב, היא מאפשרת לך שליטה על הצגת המותג שלך ובנייה של חווית לקוח אפקטיבית.

2. עיצוב למובייל

עיצוב_למובייל

מייל שעיצובו מותאם למובייל מקל על המשתמש לסרוק את תוכנו דרך המכשיר הנייד שלו. המשמעות היא יצירה של תוכן שקל לצריכה וקריאה. לשם כך יש להשתמש בתמונות מודגשות ופונטים וכפתורים גדולים. עד כמה חשוב עיצוב מותאם למובייל?
לפי מחקר שנערך בנושא, 57 אחוז מהנשאלים בסקר ענו שלא ימליצו לחבריהם על אתר שלא מותאם למובייל. לפיכך, עיצוב למובייל משמעותי לא רק לתוכן שלך, אלא גם למוניטין המותג שלך.

3. קריאה לפעולה

אחד הפרטים הקטנים אך המשמעותיים ביותר בכל אימייל שיווקי, הוא אלמנט של קריאה לפעולה. כפתורי קריאה לפעולה באימייל התפתחו מטקסט פשוט לכפתורים בקצב מהיר. מדוע? העין יכולה לקלוט טוב יותר אלמנט גרפי בצורת כפתור מאשר טקסט פשוט, בייחוד במכשירים ניידים שבהם קוראים מיילים היום יותר מאשר אי פעם.

אך לא כל הכפתורים משיגים תוצאות דומות. חלקם משיגים תוצאות טובות במיוחד. כדי ליצור כפתור קריאה לפעולה מוצלח, חשוב תחילה על השפה שבה תרצה להשתמש. כפתור קריאה לפעולה מוצלח קורא לפעולה ספציפית. הוספה של מילה אחת בלבד לאחר הביטוי "לחץ כאן" יכולה לשפר את המרת המשתמשים פי 3!

לבסוף, לא לשכוח את צבע הכפתור. מחקרים קבעו כבר בעבר שלצבעים שונים יש השפעה ברמת התת-מודע. דוגמה ידועה היא הצבע הירוק, שמתפרש אצל אנשים כ"קדימה". (מן הסתם בהשפעת רמזורים), אך מסתבר שגם לכתום ואדום יש השפעה חיובית מבחינת המשווק: כתום מניע לפעולה מיידית ואדום מייצר תחושה של דחיפות. מומלץ להשתמש בצבעים אלו כאשר מציעים מוצר שהמלאי שלו מוגבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *